Lokal

Żłobek „Klub Dudusia” mieści się na parterze budynku jednorodzinnego.

Do dyspozycji maluszków są dwa oddzielne i bezpieczne place zabaw. Niezależnie od pogody, czy pory roku, możemy także korzystać z zabudowanego ogrodu zimowego, gdzie niemalże na wyciągnięcie ręki dzieci mogą obserwować zjawiska zachodzące w przyrodzie.

Obiekt w całości spełnia wszelkie przewidziane przepisami prawa normy budowlane, sanitarne i przeciwpożarowe.

Aranżując pomieszczenia przeznaczone na pobyt dzieci kierowaliśmy się nie tylko względami estetyki, ale przede wszystkim bezpieczeństwa.
Wszystkie ściany w Klubie Dudusia pomalowane zostały ekologicznymi, hipoalergicznymi farbami Tikkurila, przeznaczonymi do pokoi niemowląt i małych dzieci. Ozdoby typu: naklejki ścienne, obrazki, czy tablice wykonane są z nietoksycznych materiałów, spełniających wysokie kryteria bezpieczeństwa i oddziaływania na środowisko.

Wykładziny obiektowe (PCV i dywanowe) posiadają wszelkie niezbędne atesty higieniczne i p. pożarowe, ponadto wykładzina w pokoju do zabawy i odpoczynku to najwyższej klasy produkt gwarantujący maksymalną higienę i komfort użytkowania, gdyż pokryta jest specjalną, opatentowaną powłoką „SilverCare” – na bazie jonów srebra, dzięki czemu z wykładziny trwale eliminowane są przykre zapachy, bakterie, a także roztocza.

W codziennym utrzymaniu czystości pomaga nam skuteczny i niezawodny odkurzacz wodny Rainbow, posiadający certyfikat "asthma & allergy friendly".

Dodatkowo, codziennie, po zamknięciu żłobka, przeprowadzane jest ozonowanie pomieszczeń. Ozonowanie to sposób dezynfekcji bez użycia środków chemicznych, gdzie czynnikiem biobójczym jest ozon - gaz o silnych właściwościach utleniających. Ozonowanie to doskonała ekologiczna i całkowicie bezpieczna metoda dezynfekcji.
Ozonowanie idealnie sprawdza się wszędzie tam, gdzie w bezpośrednim otoczeniu człowieka wymagana jest czystość mikrobiologiczna i sterylność oraz uzyskanie środowiska wolnego od nieprzyjemnych zapachów i zagrażających zdrowiu mikroorganizmów, wirusów oraz zarodników pleśni i grzybów (bardzo ważne dla osób cierpiących na alergie). Szczególne znaczenie ma to w okresie jesienno-zimowym, kiedy wzrasta zachorowalność wśród dzieci, a ze względu na niską temperaturę powietrza na zewnątrz nie jest możliwe wietrzenie pomieszczeń na bieżąco przez cały dzień.

Najwyższej jakości meble i zabawki dostosowane są do wieku dzieci i posiadają wymagane atesty i certyfikaty bezpieczeństwa. W naszym żłobku zastosowane zostały bramki ochronne i inne zabezpieczenia (m.in. narożników, kontaktów) skandynawskiej firmy Baby Dan – renomowanego producenta, specjalizującego się w projektowaniu i tworzeniu rozwiązań dotyczących bezpieczeństwa najmłodszych.

Klub Dudusia posiada dodatkowo zabezpieczenia takie jak:

  • wideofon
  • system kamer na zewnątrz i wewnątrz budynku
  • całodobowy monitoring
  • rolety antywłamaniowe
  • szyby bezpieczne, lub pokryte atestowaną folią nietłukącą